Miejskie obchody Uchwalenia Konstytucji 3 maja
niedziela, 03-05-2026
W Międzyrzecu Podlaskim odbyły się uroczyste obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalną część rozpoczęła Msza święta w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. kanonik dr Dariusz Ostałowski, a homilię wygłosił ks. kanonik Jacek Wojdat. Po nabożeństwie uczestnicy, w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej gminy Radzyń Podlaski i Czemierniki, przeszli na Plac Jana Pawła II pod Pomnik Bohaterów Miasta.
Więcej można zobzczyć tutaj: https://miedzyrzec.podlasie24.pl/region/miedzyrzec-podlaski-swietowal-rocznice-konstytucji-3-maja-20260504074108

















