Miejskie Nabożeństwo Fatimskie 13.05.2026r.
środa, 13-05-2026
W dniu 3 maja w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się Miejskie Nabożeństwo Fatimskie, które zgromadziło wielu wiernych z miasta i okolic.
Uroczysta procesja różańcowa wyruszyła z kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła i przeszła na Plac Jana Pawła II, gdzie zakończyła się modlitwą przy pomniku patrona miasta. W procesji niesiono figurę Matki Bożej Fatimskiej, relikwie św. pastuszków z Fatimy oraz relikwie św. Jan Paweł II.
Modlitwom przewodniczył ks. dr Dariusz Ostałowski, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Nabożeństwo miało charakter modlitewnego świadectwa wiary. Jest ważnym elementem kultu maryjnego. Stanowi okazję do wspólnej modlitwy, integracji wspólnot parafialnych oraz duchowego przeżywania przesłania fatimskiego.
Więcej można zobaczyć tutaj: https://podlasie24.pl/diecezja-siedlecka/miejskie-nabozenstwo-fatimskie-w-miedzyrzecu-podlaskim-audio-wideo-20260514120609





















