Ogłoszenia. 2 Niedziela Adwentu.

(9.12.2018)

 

1. Dzisiaj do puszki przed kościołem będzie można złożyć ofiarę jako pomoc katolikom na Wschodzie.

2. W naszych rodzinach są osoby chore i w podeszłym wieku, które o własnych siłach nie mogą przybyć do świątyni. Gdyby zaistniała potrzeba posługi sakramentalnej w domu chorego, to prosimy o zgłoszenie dzisiaj takiej potrzeby w zakrystii.

3. Adwent to czas oczekiwania i przygotowania do godnego przyjęcia Zbawiciela. Szczególną formą tego przygotowana będą rekolekcje, które rozpoczniemy w piątek.   W piątek i sobotę Msze św. będą sprawowane o godz.: 10.00, 17.00. Spowiedź będzie tylko w sobotę około pół godziny przed każdą Mszą św. Przybądźmy do świątyni odpowiednio wcześniej, aby spokojnie przygotować się i skorzystać z Sakramentu Pokuty. Program rekolekcji znajduje się w gablotce przy kościele. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone do dyspozycji księdza rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na rekolekcje i zachęcamy, aby podjąć modlitwę osobistąi rodzinną w intencji dobrego i owocnego przeżycia rekolekcji.

4. W zakrystii można otrzymać świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki wigilijne.

5. Zapraszamy na roraty w środę i sobotę o godz. 17.00.

6. Na półce pod chórem znajdują się czasopisma katolickie. W Echu na uwagę zasługują artykuły: jak dobrze świętować niedzielę?; psycholog radzi jak zachować zdrowy rozsądek w przedświątecznych zakupach?; czy Polska powinna reagować na kryzys na Ukrainie? oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury 

Na półce znajduje się Ziarno Słowa dla Małżonków - karteczki, które zawierają krótki fragment Pisma św., refleksję nad Słowem Bożym oraz praktyczne zadania formacyjne dla małżonków.

7. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Przez pośrednictwo Maryi módlmy się o owocne przeżycie adwentu i rekolekcji parafialnych.

 

Dzisiaj jest

niedziela,
16 grudnia 2018

(350. dzień roku)

Święta

Niedziela, III Tydzień Adwentu
Rok C, I
Trzecia Niedziela Adwentu

Licznik

Liczba wyświetleń:
249681

SondaWyszukiwanie