Ogłoszenia. 5 Niedziela Wielkiego Postu.

(29.03.2020)

1.W związku z epidemią prosimy o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.  Pozostajemy w domach, uczestniczymy w liturgii przez radio, TV, internet. Podejmujemy pokorną modlitwę o ustanie epidemii, za chorych, służby medyczne i opiekujących się chorymi.  W tym szczególnym czasie, każdego dnia, godzinę przed Mszą św. popołudniową, będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz będzie możliwość spowiedzi. Nie odkładajmy przystąpienia do Sakramentu Pokuty na ostatnie dni Wielkiego Postu.W kościele może przebywać maksymalnie 5 osób. W celebracji Eucharystii uczestniczą osoby, które zamówiły Mszę św. a w  czasie adoracji wymieniajmy się, dając innym możliwość modlitwy.

2. Od jutra, w dni powszednie, Msze św. w naszym kościele, będą odprawiane o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. o godz. 18.00. W pierwszy piątek adoracja do godz. 21.00.

4. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz.11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie będzie zmianki różańcowej.

5. Następna niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. W czasie Mszy św. błogosławieństwo palm.

6. W naszych rodzinach są osoby chore i w podeszłym wieku. Gdyby zaistniała potrzeba posługi sakramentalnej w domu chorego, to prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w zakrystii.

7. W ramach jałmużny wielkopostnej, w zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Akcja prowadzona jest przez Caritas naszej diecezji.

8. Składamy podziękowanieza ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego, dziękujemy za anonimową ofiarę złożoną na ołtarzu oraz za indywidualne ofiary złożone na utrzymanie parafii w trudnym czasie epidemii.

9. Na półce pod chórem znajdują się czasopisma katolickie. W Echu między innymi artykuły: jak będzie wyglądać tegoroczne świętowanie Wielkanocy?; nie zaprzestawać modlitwy; modlitwy do św. Rity w czasie epidemii oraz informacje z diecezji i społeczności lokalnych. Zachęcamy do lektury.

10. Naszą modlitwą otaczamy Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Dzisiaj jest

niedziela,
29 marca 2020

(89. dzień roku)

Święta

Niedziela, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Piąta Niedziela Wielkiego Postu

Licznik

Liczba wyświetleń:
326666

SondaWyszukiwanie