Ogłoszenia. 28 Niedziela Zwykła.

(13.10.2019)

1.Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, rozważamy jego nauczanie a także będzie można złożyć ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga szczególnie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia. Taką ofiarę będzie można złożyć do skarbonki przed kościołem.

2. Dzisiaj będzie odprawione ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będzie Msza św. a następnie rozpocznie się procesja różańcowa wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek, 15 października, w Polsce będzie obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy modlić się w intencji rodziców, którzy przeżywają smutek z powodu śmierci dziecka.

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Niech ta modlitwa będzie wyrazem wdzięczności wobec zmarłych i pomocą dla nich w osiągnięciu nieba. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe, które czytelnie wypełnione składamy w zakrystii. Przez cały listopad i w każdą pierwszą sobotę miesiąca będą czytane wypominki i ofiarujemy różaniec w intencji tych zmarłych.

5. Na półce pod chórem znajdują się czasopisma katolickie. W Echu warto przeczytać: dlaczego kościół ostrożnie podchodzi do objawień maryjnych?; wielkie dziedzictwo prymasa Wyszyńskiego?; kim są stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia?; relacja z Pielgrzymki Mężczyzn do Pratulina  oraz informacje z naszej diecezji i regionu.  Zachęcamy do lektury.

6. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Módlmy się także za naszą ojczyznę oraz o to, abyśmy byli wierni nauczaniu św. Jana Pawła. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom składamy najlepsze życzenia. Z okazji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia św. Łukasza modlimy się za pracowników służby zdrowia. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Dzisiaj jest

czwartek,
17 października 2019

(290. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Licznik

Liczba wyświetleń:
297274

SondaWyszukiwanie