Ogłoszenia. 3 Niedziela Zwykła.

  (26.01.2020)

1.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30, będzie spotkanie z rodzicami i dziećmi, które przygotowują się do I Komunii Św.

2. Także dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 17.00, zapraszamy na spotkanie w duchu apostolatu maryjnego połączone z rozważaniem Słowa Bożego.

3. W pierwszą sobotę miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 17.00, ofiarujemy modlitwę różańcową za zmarłych.

4. W następną niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Będzie to także Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się i okazujemy wdzięczność osobom, które poświęciły swoje życie na służbę Bogu i ludziom. W czasie Mszy świętych będą poświęcone gromnice. Niech ich światło rozjaśnia mroki codzienności i będzie źródłem nadziei  w naszym życiu. Do puszek będą zbierane ofiary przeznaczone na Zakony Kontemplacyjne.

5. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. godz. 11.30 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 i zmianka różańcowa.

6. W naszej diecezji trwają misje jubileuszowe z okazji 200-lecia powstania diecezji. W naszej parafii misje odbędą się w październiku 2020 roku. Na początku stycznia gościliśmy ks. Tomasza, który przybliżył nam istotę misji oraz nakreśli program przygotowań. Przekazał także wiele świadectw działania Boga w czasie misji. Wiele osób nabyło płytę z tymi świadectwami – korzystajmy z tych treści. W ramach duchowego przygotowania na zakończenie Mszy św. będziemy wspólnie odmawiać modlitwę w intencji owocnego przeżycia misji. Tekst modlitwy na półce pod chórem.

7. Na półce pod chórem znajdują się niewielkie książeczki poświęcone osobie kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Zbliża się jego beatyfikacja, dlatego zachęcam do zapoznania się z wielkim świadkiem miłości Boga i ojczyny. Ofiara za książkę – 5 zł. Na półce także czasopisma katolickie. W Echu między innymi artykuły: wiarę zdobywa się na kolanach; jak odbieramy rodziny wielodzietne?; co dane statystyczne mówią o naszej diecezji?; oraz informacje z naszej diecezji  i regionu. Zachęcamy do lektury.

8. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Jubilatów i Solenizantów. Zawierzajmy Bogu nowy tydzień i wszystkie zadania, które będziemy realizować.

Dzisiaj jest

niedziela,
26 stycznia 2020

(26. dzień roku)

Święta

Niedziela, III Tydzień zwykły
Rok A, II
Trzecia Niedziela zwykła

Licznik

Liczba wyświetleń:
315631

SondaWyszukiwanie