Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

(22.11.2020)

1.Przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego. Kościół oddaje dzisiaj cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Ta uroczystość uświadamia nam, że wszystko w porządku doczesnym i wiecznym, to co posiadamy i czego się spodziewamy, ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Jezusie Chrystusie.

2. W następną niedzielę rozpocznie się Adwent, który przygotowuje nas do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, podczas których wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa oraz jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata.

3. W ostatnim tygodniu listopada zapraszamy na różaniec za zmarłych, po Mszy św. o godz. 17.00. Plan modlitwy wypominkowej znajduje się w gablotce.

4. Na półce pod chórem znajdują się czasopisma katolickie. W Echu na uwagę zasługują artykuły: na czym polega panowanie Chrystusa Króla?; adoracja Najświętszego Sakramentu – czyli być z Jezusem sam na sam; dziecko zabijane w aborcji cierpi straszne męczarnie – rozmowa z prof. Maria Ryś; bezgraniczne zaufanie Bogu jako recepta na współczesne lęki oraz wiele informacji z diecezji i regionu. Zachęcamy do lektury.

5. W serdecznej modlitwie polecamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata zawierzamy naszą teraźniejszość i przyszłość.

Dzisiaj jest

niedziela,
29 listopada 2020

(334. dzień roku)

Święta

Niedziela,
Rok B, I
Pierwsza Niedziela Adwentu

Licznik

Liczba wyświetleń:
374738

SondaWyszukiwanie