Ogłoszenia. 28 Niedziela Zwykła.

(14.10.2018)

 

1.Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, rozważamy jego nauczanie a także będzie można złożyć ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga szczególnie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia. Taką ofiarę będzie można złożyć do skarbonki przed kościołem.

2. Jutro w Polsce będzie obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy modlić się w intencji rodziców, którzy przeżywają smutek z powodu śmierci dziecka.

3. We wtorek mija 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

4. W sobotę po różańcu i Mszy św. o godz. 17.00, będzie katecheza dla dorosłych. Zapraszamy na to spotkanie tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa, tych którzy planują chrzest dziecka lub mają być rodzicami chrzestnymi.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Niech ta modlitwa będzie wyrazem wdzięczności wobec zmarłych i pomocą dla nich w osiągnięciu nieba. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe, które czytelnie wypełnione składamy w zakrystii. Przez cały listopad i w każdą pierwszą sobotę miesiąca będą czytane wypominki i ofiarujemy różaniec w intencji tych zmarłych.

6. Kandydaci na Burmistrza Miasta zapraszają na spotkania. Szczegóły w gablotce.

7. Na półce pod chórem znajdują się czasopisma katolickie. W Echu warto przeczytać: jaka byłaby Polska bez Papieża Polaka?; kapłan patriota – ks. Jerzy Popiełuszko zapłacił najwyższą cenę; relacja z pielgrzymki mężczyzn do Pratulina  oraz informacje z naszej diecezji i regionu.  Zachęcamy do lektury.

8. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Módlmy się także za naszą ojczyznę oraz o to, abyśmy byli wierni nauczaniu św. Jana Pawła. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom składamy najlepsze życzenia. Polecajmy Bogu całą społeczność Wyższego Seminarium Duchownego. Z okazji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia św. Łukasza modlimy się za pracowników służby zdrowia. Wszystkim tu zgromadzonym i waszym bliskim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Dzisiaj jest

poniedziałek,
22 października 2018

(295. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Licznik

Liczba wyświetleń:
240417

SondaWyszukiwanie